Przyrządy robocze kombajnów

Wszechstronność zobowiązuje.

Przyrządy robocze

Przyrządy robocze kombajnów

Wszechstronność zobowiązuje.

Nowe przyrządy żniwne. VARIO 1230 i VARIO 1080.

Przyrządy robocze

Przyrządy żniwne VARIO oferowane przez CLAAS są przewidziane do pracy w najtrudniejszych warunkach. Optymalny przepływ materiału, czyste cięcie i wysoka trwałość to cechy wyróżniające oba duże modele VARIO 1230 i VARIO 1080. Przy tych szerokościach roboczych CLAAS zastosował dzielony nagarniacz i ślimak wciągający oraz dzieloną belkę kosy.

W połączeniu z niezwykle wydajnymi kombajnami LEXION system sprawdza się w każdych warunkach od roku 2009, zwłaszcza przy wysokich przepustowościach. Materiał z obu stron jest zbierany pośrodku przyrządu. Wysokie ilości materiału wymagają maksimum stabilności i wytrzymałości – a tutaj przyrządy żniwne CLAAS VARIO są miarą wszystkiego.

CLAAS VARIO 1230/1080 / 2016

Dokładne ustawienia dają najlepszy rezultat.

Optymalny przepływ materiału zaczyna się już w przyrządzie żniwnym. Prawidłowe ustawienie wysokości ślimaka wciągającego ma tu szczególne znaczenie. Dlatego z obu stron oraz pośrodku przyrządu żniwnego w punktach ustawiania umieszczono skale do odczytu wysokości. Ślimak można perfekcyjnie ustawić stosownie do wszystkich wymagań.

Przyrządy robocze
Przyrządy robocze

Przeniesienie napędu.

Z mechanicznym napędem poprzez wałki przegubowi, przekładnię i duże łańcuchy układ przeniesienia napędu jest efektywny i niemal nie wymaga konserwacji. Poprzez synchroniczny napęd kos osiągnięto bardzo spokojną pracę przyrządu. Cały układ napędowy jest zabezpieczony sprzęgłem przeciążeniowym na wypadek zablokowania ślimaka wciągającego. Napęd lewej i prawej kosy zapewniają przekładnie. Mają one dodatkowe sprzęgła przeciążeniowe.

Również hydrauliczny napęd kosy oddzielającej do rzepaku jest chroniony przed przeciążeniem. W przypadku zablokowania ciałem obcym aktywuje się zawór odcinający, zabezpieczający system przed nadciśnieniem.

Odpowiednio do gleby.

Aby także przy dużych szerokościach roboczych zagwarantować doskonałe prowadzenie przyrządu żniwnego, modele VARIO 1230 i VARIO 1080 są wyposażone w dwa dodatkowe czujniki. Są one umieszczone pośrodku i dostarczają do systemu AUTO CONTOUR dodatkowe sygnały o pozycji stołu przyrządu żniwnego.