Przyrządy robocze kombajnów

Wszechstronność zobowiązuje.

Przyrządy robocze

Przyrządy robocze kombajnów

Wszechstronność zobowiązuje.

Kanał wciągający.

Przyrządy robocze

Standardowy kanał wciągający.

Uniwersalny kanał wciągający sprawdza się we wszystkich roślinach – bez nieefektywnych czasów przezbrajania. Płaski kąt wlotu do młocarni umożliwia optymalny przepływ materiału. Mocne łańcuchy i listwy wciągające zapewniają niezbędną stabilność. Wymienna blacha ścieralna zwiększa żywotność zespołu.

Kanał wciągający V.

Z elastycznym ułożyskowaniem uchwytów przyrządu żniwnego kanał V umożliwia szybką i łatwą zmianę kąta cięcia. Optymalnie dopasowuje się do wszystkich warunków pracy i do różnego typu ogumienia.

Kanał wciągający można wyposażyć w dodatkową, środkową rolkę podporową. Mocne podparcie listew wciągających na rolce prowadzącej zwiększa stabilność i optymalizuje prowadzenie łańcuchów. Poza tym dostępny jest zamknięty walec prowadzący do pracy w suchym materiale z małą ilością słomy.

Odsysanie kurzu bezpośrednio na kanale wciągającym eliminuje jego obecność przed kabiną przy bardzo suchych żniwach.

Przyrządy robocze

Kanał wciągający HP.

W celu optymalnego dopasowania do warunków zbioru kanał wciągający HP (Header Pitch) pozwala ręcznie lub hydraulicznie zmieniać kąt cięcia. Wychodząc z pozycji centralnej kąt cięcia przestawia się o 8° do tyłu i 11° do przodu.

Kanał wciągający MONTANA.

Sterowanie obracaną ramą kanału wciągającego i zmianą kąta cięcia jest zależne od pozycji osi LEXION MONTANA.

LEXION 780-740 Przyrządy robocze

Hamulec napędu przyrządu roboczego.

Skuteczna ochrona przez ciałami obcymi oraz innymi przyczynami uszkodzeń: z hamulcem przyrządu żniwnego (1) można natychmiast zatrzymać przyrząd żniwny  wielofunkcyjnym uchwytem. Hamulec przyrządu żniwnego znajduje się bezpośrednio na kanale wciągającym i musi hamować niewielką masę. Zalety: mniejszy moment hamowania i zużycie części.

Hydrauliczna rewersja.

Bezproblemowe usuwanie zatorów. System hydrauliczny (2) umożliwia łagodną rewersję z wysokim momentem obrotowym. Rewersję uruchamia się wygodnie jednym wyłącznikiem dźwigienkowym w kabinie. Automatycznie zmienia się również kierunek obrotów hydraulicznego napędu nagarniacza, co dodatkowo wspomaga rewersję.

Przyłącza przyrządu roboczego.

Dzięki ujednoliconym przyłączom przyrządy robocze CLAAS można stosować w maszynach LEXION, TUCANO oraz AVERO, kombajnach o wszystkich klasach wydajności. Cały szereg funkcji i korzyści spełniających indywidualne wymagania zapewnia dużą elastyczność. Dzięki wyjątkowemu połączeniu najwyższej jakości w zakresie wydajności i wyposażenia można wiele zyskać.

Przyrządy robocze

Wielozłącze.

Centralne wielozłącze dla wszystkich hydraulicznych i elektrycznych funkcji przyrządu żniwnego.

  • Oszczędność cennego czasu: szybkie podłączanie i odłączanie przyrządów
  • Zintegrowana budowa eliminująca omyłkowe przyłączenia
  • Łatwe dołączanie nawet pod ciśnieniem
  • Ochrona środowiska, bez wycieków oleju
Przyrządy robocze

Centralne ryglowanie.

Tylko jedną dźwignią z lewej strony przyrządu żniwnego można jednocześnie uruchomić wszystkie punkty ryglowania.