AXION 870-800

Mówi sam za siebie.

Najbardziej przekonujące jest to czego nie trzeba wyjaśniać, co jest samo przez się zrozumiałe. Dokładnie takie są AXION 870–800.

AXION 870-800

Mówi sam za siebie.

Najbardziej przekonujące jest to czego nie trzeba wyjaśniać, co jest samo przez się zrozumiałe. Dokładnie takie są AXION 870–800.

Jeszcze lepsza kontrola z ISOBUS i ICT.

Takie jak potrzeba.

Przenośny wyświetlacz CLAAS oferuje elastyczne rozwiązanie dla systemów prowadzenia oraz ISOBUS. W zależności od sezonu prac terminal można wykorzystywać także w innym ciągniku lub kombajnie. AXION można wyposażyć w takie rozwiązanie fabrycznie lub też doposażyć zależnie od własnych potrzeb:

Terminal S10:

 • Terminal z ekranem dotykowym 10,4" o wysokiej rozdzielczości
 • Funkcje kierowania oraz ISOBUS
 • Prezentacja obrazu maks. czterech kamer

Terminal S7:

 • Terminal z ekranem dotykowym 7" o wysokiej rozdzielczości
 • Funkcje kierowania
 • Aplikacja EASY on board.

  Nowa aplikacja mobilna EASY on board App pozwala sterować wszystkimi dołączonymi urządzeniami zgodnymi z ISOBUS za pomocą tabletu. Dodatkowo, dla większego komfortu można zaprogramować przyciski funkcyjne, tak jak w każdym innym terminalu ISOBUS.

 • Sterowanie maszynami ISOBUS.

  Do przyłączania maszyn sterowanych przez ISOBUS z tyłu ciągnika znajdują się odpowiednie gniazda. Kolejne przyłącze w kabinie może być przeznaczone dla terminala ISOBUS. Obsługa maszyn odbywa się przez prezentację specyficzną dla każdej z nich. Dzięki kompatybilności ISOBUS można agregatować ciągnik z maszynami innych producentów i obsługiwać je terminalem S10.

Przyciski funkcyjne.

Modele AXION są wyposażone w maks. dziesięć przycisków, do których można zaprogramować różne funkcje w CEBIS lub na kolorowym wyświetlaczu CIS. Aktualne zaprogramowanie można sprawdzić w dowolnym momencie w oknie wskazań w CEBIS lub CIS. Przyporządkowanie przycisków do odpowiednich funkcji odbywa się za pośrednictwem S10 lub innego terminala ISOBUS. Dzięki temu każdy operator może indywidualne dostosować sposób obsługi ciągnika.

ICT (Implement Controls Tractor).

W kombinacji AXION z prasą kostkującą QUADRANT lub przyczepą CARGOS maszyny automatycznie sterują dwoma funkcjami AXION CMATIC:

ICT CRUISE CONTROL:

Optymalizuje wydajność i jakość pracy urządzenia poprzez sterowanie prędkością ciągnika. Jest ona ciągle dopasowywana do danych warunków, dzięki czemu osiąga się najwyższą możliwą wydajność pracy zespołu tych dwóch maszyn.


ICT AUTO STOP:

Jeśli zmierzone zostanie przeciążenie urządzenia, ICT AUTO STOP automatycznie wyłączy WOM. W ten sposób cały układ napędowy jest zawsze chroniony, a długie dni pracy operatora stają się lżejsze i łatwiejsze.

Zawsze na właściwym śladzie. 
Systemy prowadzenia CLAAS.

Wzrost jakości pracy.

Systemy prowadzenia CLAAS odciążają operatora. Pracują jako urządzenie naprowadzające bądź jako system w pełni kierujący ciągnikiem, automatycznie prowadzący go po optymalnym torze. Eliminują błędy i pokrycia przejazdów. Badania pokazują, że nowoczesne systemy prowadzenia oszczędzają aż do 7% kosztów paliwa, amortyzacji maszyn, nawozów oraz środków ochrony roślin.

System automatycznego kierowania GPS PILOT jest sterowany za pośrednictwem dotykowego ekranu terminali S10 i S7. Wyróżnia je prosta obsługa i przyjazny interfejs użytkownika.

Automatyczne prowadzenie 
także na nawrotach.

Funkcja AUTO TURN przejmuje manewry zawracania na końcach przejazdów. W terminalu wybiera się kierunek nawrotu i kolejny ślad przejazdu, resztę załatwia system prowadzenia.

Sygnał korekcyjny według potrzeb.

CLAAS ma własną ofertę systemu zestawionego tak, że można go w każdej chwili rozszerzyć. Dotyczy to w równym stopniu technologii terminali jak i wszystkich istotnych sygnałów korekcyjnych.
Dla większej elastyczności i możliwości roboczych systemy prowadzenia CLAAS mogą współpracować z systemami satelitarnymi GPS i GLONASS.

 
Do pobrania