AXION 870-800

Mówi sam za siebie.

Najbardziej przekonujące jest to czego nie trzeba wyjaśniać, co jest samo przez się zrozumiałe. Dokładnie takie są AXION 870–800.

AXION 870-800

Mówi sam za siebie.

Najbardziej przekonujące jest to czego nie trzeba wyjaśniać, co jest samo przez się zrozumiałe. Dokładnie takie są AXION 870–800.

Większy komfort 
oznacza wyższą produktywność.

Przestronne, ciche, w całości przeszklone i w pełni amortyzowane: kabiny ciągników AXION zapewniają maksymalny komfort w trakcie długich dni pracy.

 • Wyposażenie CEBIS obsługiwane przez wyświetlacz dotykowy oraz innowacyjny uchwyt wielofunkcyjny CMOTION
 • Wyposażenie CIS+ z kolorowym wyświetlaczem, wielofunkcyjnym podłokietnikiem i DRIVESTICK
 • Wyposażenie CIS z mechanicznymi zaworami hydraulicznymi, podłokietnikiem wielofunkcyjnym i DRIVESTICK

Doskonały widok. 
Kabina.

CIS. Po prostu dobry.

W wersji bazowej AXION jest wyposażony w mechaniczne zawory i CLAAS INFORMATION SYSTEM (CIS). Wyświetlacz CIS wyróżniają kompaktowy kształt oraz znakomita ergonomia obsługi: wszystkie ustawienia są wygodnie wykonywane pokrętłem i przyciskiem ESC. Opcjonalnie także w wersji CIS dostępne są dwa elektrozawory przyłączy do przodu lub przedniego podnośnika obsługiwane przez ELECTROPILOT w poręczy fotela.

NOWOŚĆ: CIS+. Po prostu więcej.

CIS+ przekonuje dużą przejrzystością i prostą strukturą. Mimo wygodnej prostoty oferuje on niezbędny zakres funkcji wraz z funkcjami automatycznymi dla łatwej i wydajnej pracy. Ponadto CIS+ jest dostępny z bezstopniową przekładnią CMATIC lub przełączaną pod obciążeniem przekładnią HEXASHIFT. Zintegrowany w słupku A kolorowy wyświetlacz CIS o przekątnej 7" łączy możliwości wyświetlania i regulacji przekładni, elektronicznych zaworów hydraulicznych, przycisków funkcyjnych oraz zarządzania nawrotami CSM.

NOWOŚĆ: CEBIS. Po prostu wszystko.

Przekładnia CMATIC lub HEXASHIFT: wersję CEBIS wyróżniają elektroniczne zawory hydrauliczne, a przede wszystkim terminal CEBIS z dotykowym wyświetlaczem 12". Dodatkowo oprócz rozszerzonych funkcji automatycznych, takich jak zarządzanie nawrotami CSM i wybór priorytetu zaworów hydraulicznych, dostępnych jest jeszcze wiele innych funkcji – CEBIS spełnia wszelkie życzenia. Wszystkie ustawienia można wprowadzić w ciągu kilku sekund dzięki obsłudze dotykowej oraz logicznej nawigacji w menu.

Koncepcja 4 słupków.

Kabina CLAAS z 4 słupkami ma istotne zalety:

 • Swobodny widok na całą szerokość roboczą dołączonych maszyn
 • Obszerna kabina z dużą ilością miejsca
 • Panoramiczna szyba przednia

Kształt oraz pozycja elementów obsługowych ekranu są bardzo zbliżone do rozwiązań CLAAS w seriach AXION 900 i ARION 600/500. Obsługa i struktura menu CIS, CIS+ czy CEBIS jest taka sama we wszystkich modelach. Wielofunkcyjny uchwyt CMOTION zastosowano także w maszynach żniwnych CLAAS. Firma przykłada ogromną wagę do ujednoliconej struktury obsługi, dzięki czemu każdy operator czuje się dobrze w każdej kabinie i błyskawicznie opanowuje obsługę.

Wyposażenie AXIONCISCIS+CEBIS
Wielofunkcyjny podłokietnik
Wyświetlacz CIS w słupku A
Kolorowy wyświetlacz CIS w słupku A
Terminal CEBIS z wyświetlaczem dotykowym
DRIVESTICK
Wielofunkcyjny uchwyt CMOTION
Przekładnia napędowa CMATIC
Przekładnia HEXASHIFT
Sterowanie WOM
Maks. liczba mechanicznych zaworów hydraulicznych4
Maks. liczba elektronicznych zaworów hydraulicznych267
Maks. liczba elektronicznych zaworów hydraulicznych obsługiwanych przez ELECTROPILOT244
Zarządzanie na nawrotach CSM
CSM – zarządzanie na nawrotach z funkcją edycji
Funkcje komputera pokładowego
Zarządzanie maszynami
Zarządzanie zleceniami
TELEMATICS
ICT (Implement Controls Tractor)

Seryjnie ○ Opcja ▫ Dostępne – Niedostępne

Wyposażenie CEBIS. 
Po prostu wszystko.

Podłokietnik wyznaczający skalę.

Wszystkie ważne elementy obsługowe umieszczono w prawym podłokietniku.

Wielofunkcyjny podłokietnik fotela jest regulowany na wysokość i podłużnie odpowiednio do potrzeb operatora.

Rzadziej używane funkcje, jak wybór prędkości WOM oraz włącznik główny umieszczono po prawej stronie fotela operatora. Regulację tylnego podnośnika można wygodnie obsługiwać po obróceniu fotela, z doskonałym widokiem na maszynę roboczą. W ten sposób podczas pracy można precyzyjnie dokonywać wszystkich ustawień. Dwa dodatkowe przyciski do ręcznego podnoszenia i opuszczania tylnego podnośnika ułatwiają dołączanie maszyn.

Wielofunkcyjny uchwyt CMOTION. 
Wszystko pod kontrolą.

Wielofunkcyjny uchwyt CMOTION.

Wraz z CMOTION firma CLAAS proponuje koncepcję komfortowego i efektywnego wykorzystania ważniejszych funkcji AXION. Obsługa tych funkcji kciukiem, palcem wskazującym i środkowym nie męczy dłoni, zwłaszcza że ręka spoczywa na podłokietniku.

 • Obsługa HEXASHIFT lub CMATIC.

  Wszystkie zmiany biegów HEXASHIFT odbywają się za pośrednictwem CMOTION. Obsługa biegów pod obciążeniem odbywa się lekkim przesunięciem.

  Przesunięcie CMOTION dalej do przodu lub do tyłu pozwala bezpośrednio włączać zakresy bez konieczności zmieniania biegów po kolei. W połączeniu z CMATIC uchwyt CMOTION umożliwia dokładną i bezstopniową regulację prędkości jazdy.

 • Naciśnięciem palca.

  Możliwość dowolnego programowania dziesięciu przycisków funkcyjnych CMOTION sprawia, że nie jest konieczna zmiana uchwytu podczas pracy. Wszystkie istotne funkcje ISOBUS są wygodnie obsługiwane przez CMOTION:

  • Funkcje ISOBUS
  • Włączenie / wyłączenie licznika zdarzeń
  • Zawory hydrauliczne

Funkcje tylnego podnośnika w CMOTION:

 • Opuszczanie do pozycji roboczej
 • Podnoszenie do ustawionej wysokości końcowej
 • Uruchamianie ręczne: podnoszenie i opuszczanie w dwóch stopniach (powoli / szybko)
 • Szybkie opuszczanie maszyny roboczej

Terminal CEBIS. 
Wszystko pod kontrolą.

Przejrzysty i z możliwością szybkiej obsługi.

Dzięki zrozumiałym symbolom oraz oznaczeniom kolorystycznym 12-calowa przekątna ekranu CEBIS umożliwia jasny przegląd ustawień i stanów pracy. Nawigacja w menu CEBIS oraz dotykowy ekran pozwalają na dokonanie wszystkich ustawień w kilku krokach.

Szczególnie atrakcyjna jest funkcja DIRECT ACCESS oznaczona sylwetką maszyny. Wystarczy dotknąć, aby przejść bezpośrednio do odpowiedniego okna dialogowego.

Uzupełnienie obsługi ekranu CEBIS stanowi pole przycisków zintegrowane w podłokietniku. Obrotowy włącznik oraz przycisk ESC umożliwiają pełną obsługę CEBIS, gdy obsługa dotknięciem palca staje się zbyt niedokładna w nierównym terenie. Przycisk DIRECT ACCESS umożliwia bezpośrednie przejście do ustawień ostatnio obsługiwanej funkcji ciągnika.

 • CEBIS – po prostu lepiej.

  Obraz ekranu CEBIS na drodze

  • Szybka i intuicyjna nawigacja za pośrednictwem ekranu dotykowego CEBIS
  • Szybki dostęp do podmenu dzięki funkcji DIRECT ACCESS
  • Przejście do ostatnio używanej funkcji przyciskiem DIRECT ACCESS w CEBIS lub przyciskiem na podłokietniku
  • Dotknięcie symbolu maszyny lub zaworów hydraulicznych
  • Nawigacja włącznikiem obrotowym i przyciskiem ESC na podłokietniku; idealne rozwiązanie podczas jazdy w nierównym terenie
  • Do wyboru dwa różne obrazy ekranu (droga i pole)

Wyposażenie CIS+. 
Po prostu więcej.

Wszystko na swoim miejscu.

Wielofunkcyjny podłokietnik fotela jest regulowany na wysokość i podłużnie odpowiednio do potrzeb operatora.

Doskonały, ergonomiczny podłokietnik.

Oferuje pełen komfort, jest jednym z najważniejszych punktów wygodnej, efektywnej pracy. Jest wynikiem dokładnej analizy przebiegu czynności wykonywanych w kabinie: funkcje często używane znajdują się w wielofunkcyjnym podłokietniku, funkcje używane rzadziej ułożono w prawej, bocznej konsoli.

 • Obsługa CMATIC – muśnięciem palców.

  Intuicyjna obsługa zapewnia pełną kontrolę nad przekładnią HEXASHIFT lub CMATIC: dzięki jedynemu w swoim rodzaju DRIVESTICK z bocznym podparciem dłoni.

  W przeciwieństwie do typowych drążków jezdnych DRIVESTICK z CMATIC jest sterowany proporcjonalnie. Oznacza to, że im mocniej zostanie popchnięty lub pociągnięty, tym szybsze będzie przyspieszenie lub hamowanie przekładni ciągnika w trybie drążka jezdnego.

  Funkcjonalność ta jest rzadziej potrzebna w trybie pedału gazu, gdyż operator reguluje prędkość jazdy nogą. Jest ona jednak bardzo przydatna, aby np. ręcznie zwiększyć lub zmniejszyć siłę hamowania silnikiem.

  Na DRIVESTICK znajduje się również przycisk tempomatu powiązany z przekładnią CMATIC. Krótkie naciśnięcie przycisku wystarczy do aktywacji, a dłuższe umożliwia zapis aktualnej prędkości jazdy. Przy aktywnym tempomacie możliwa jest zmiana prędkości zwykłym przesunięciem DRIVESTICK w przód lub w tył. CIS+. Po prostu więcej.

 • Zarówno CEBIS, jak i CIS+.
  • Indywidualne ustawienie i aktywacja ilości oraz kontroli czasu za pomocą poszczególnych zaworów hydraulicznych
  • Bezstopniowa regulacja automatyki WOM na podstawie wysokości podnośnika tylnego
  • Zapis i odtwarzanie czterech sekwencji zarządzania nawrotami CSM
  • Obsługa urządzeń ISOBUS przyciskami funkcyjnymi ciągnika
  • Dołączane narzędzie steruje ciągnikiem: dzięki ICT (Implement Controls Tractor) w prasach kostkujących QUADRANT lub przyczepach CARGOS

Wyposażenie CIS. 
Po prostu dobre.

Wszystko na swoim miejscu.

Podłokietnik fotela jest regulowany na wysokość i podłużnie odpowiednio do potrzeb operatora. Wszystkie często używane funkcje znajdują się na wielofunkcyjnym podłokietniku.

Doskonały, ergonomiczny podłokietnik.

Oferuje pełen komfort, jest jednym z najważniejszych punktów wygodnej, efektywnej pracy. Jest wynikiem dokładnej analizy przebiegu czynności wykonywanych w kabinie: funkcje często używane znajdują się w wielofunkcyjnym podłokietniku, funkcje używane rzadziej ułożono w prawej, bocznej konsoli.

 • Obsługa HEXASHIFT – muśnięciem palców.

  Intuicyjna obsługa daje pełną kontrolę przekładni HEXASHIFT: przez jedyny w swoim rodzaju DRIVESTICK. Skomplikowane manewry dźwignią zmiany biegów należą tu do przeszłości. Aby doskonale zmieniać i dobierać biegi, wystarczy mały ruch palcem.

 • Kwestia ustawienia.

  Dla każdej dźwigni obsługi hydrauliki jest do dyspozycji pokrętło. Z jego pomocą można wybierać możliwości funkcyjne każdego z zaworów

  • Pokrętło-pozycja IIII: ciśnienie – / neutralne / ciśnienie + / pozycja pływająca
  • Pokrętło-pozycja III: ciśnienie – / neutralne / ciśnienie +
  • Pokrętło-pozycja zamka: dźwignia zaryglowana w pozycji ciśnienia, do ciągłej pracy lub w pozycji neutralnej

Dobrze informuje. CIS.

CLAAS INFORMATION SYSTEM (CIS).

W wyposażeniu CIS wyświetlacz znajduje się na tablicy przyrządów. Dodatkowy wskaźnik HEXASHIFT w słupku A pokazuje w jednym widoku wszystkie informacje o przekładni.

Wyposażenie CIS+:

Nowoczesny kształt kolorowego wyświetlacza CIS 7" w słupku A zapewnia pełną informację o przekładni, elektronicznych zaworach hydraulicznych i przyciskach funkcyjnych. W dolnej części wyświetlacza CIS pojawiają się ustawienia. Logiczna struktura menu oraz jasne symbole umożliwiają dziecinnie prostą nawigację.

W obu wersjach wyposażenia wszystkie ustawienia wykonuje się wygodnie pokrętłem i przyciskiem ESC przy kierownicy. Przez CIS można ustawić następujące funkcje:

 • Ustawienia przekładni CMATIC lub HEXASHIFT
 • Funkcje dodatkowe, jak np. SMART STOP lub dynamiczne kierowanie
 • Agresywność przełączania nawrotnego REVERSHIFT
 • Ustawienie czasu i wydatku elektronicznych zaworów hydraulicznych
 • Funkcje komputera pokładowego, jak liczenie powierzchni, zużycia paliwa, wydajność
 • Wskazania czasu przeglądów

Kolorowy wyświetlacz CIS w słupku A z przekładnią HEXASHIFT

Kolorowy wyświetlacz CIS z przekładnią CMATIC i wybieranym menu ustawień

Wyświetlacz CIS w tablicy przyrządów i wskazania dla przekładni HEXASHIFT w słupku A

Precyzja na nawrotach 
z CSM.

CLAAS SEQUENCE MANAGEMENT.

Zarządzanie nawrotami CSM przejmuje pracę operatora podczas ich wykonywania. Wystarczy jedno naciśnięcie, a wykonane zostaną wszystkie zaprogramowane czynności.

Z CIS+Z CEBIS
Liczba zapisywanych sekwencjiCzteryCztery na maszynę, maks. 20 maszyn
Aktywacja sekwencjiPrzyciskami funkcyjnymiZa pomocą CMOTION i przycisków funkcyjnych
Prezentacja przebiegu czynnościNa wyświetlaczu CISNa wyświetlaczu CEBIS
Tryb zapisuZależnie od czasuZależnie od czasu lub drogi
Funkcja edycjiDodatkowa optymalizacja sekwencji w CEBIS

W dowolnej kolejności można łączyć następujące funkcje:

 • Hydraulika z regulacją czasu oraz ilości
 • Napęd wszystkich kół, blokada mechanizmu różnicowego i amortyzacja przedniej osi
 • Przedni i tylny podnośnik
 • Tempomat
 • Przedni i tylny WOM
 • Pamięć liczby obrotów silnika
 • Prosty zapis i wykonanie.

  Sekwencje czynności można zapisywać zależnie od drogi lub czasu. Podczas zapisu czytelne symbole umożliwiają operatorowi łatwe śledzenie powstawania sekwencji na ekranie CEBIS lub CIS. Odtwarzaną sekwencję można zatrzymać, a następnie kontynuować odtwarzanie jednym przyciskiem.

 • Optymalizacja bez zatrzymywania z CEBIS.

  Utworzone sekwencje można później zmieniać i optymalizować w CEBIS. Można dodawać i usuwać czynności robocze, a także dopasowywać je pod każdym względem. Czasy, odcinki i ilości przepływu można w ten sposób dopasowywać do aktualnych warunków. Po pierwszym utworzeniu sekwencji można ją doskonalić podczas pracy aż do ostatniego szczegółu.

Ergonomia i komfort 
to lepsze warunki pracy.

Komfort pierwszej klasy.

Liczne szczegóły AXION zapewniają lepsze środowisko pracy na długie dni. Wiele schowków daje wystarczająco dużo miejsca na telefon komórkowy czy dokumenty. Pod fotelem instruktora znajduje się chłodzony schowek na dwie butelki 1,5 l i przekąski. Idealne na przerwę w pracy.

Reflektory LED dają doskonałe światło.

Gdy praca odbywa się nocą, wówczas reflektory robocze dostarczają wystarczająco dużo światła, zapewniając dobrą widoczność. Dzięki temu pracuje się pewniej. Gdy potrzeba jeszcze więcej światła, maks. 20 reflektorów roboczych LED oraz 4 światła drogowe LED dają go prawie tyle co za dnia; wszystko wokół AXION staje się widoczne jak na dłoni.

Oprócz dużych lusterek seryjnie dostępne jest również lusterko szerokokątne zwiększające bezpieczeństwo jazdy w ruchu drogowym.

Przyłącza elektryczne oraz ISOBUS dla dodatkowych terminali znajdują się pod prawą konsolą.

Fotel operatora i pasażera dostępne w wersji z nowoczesnym, antypoślizgowym materiałem lub ze szlachetną, łatwą w konserwacji tapicerką skórzaną.

Przyjemność pracy.

Wszystkie modele AXION są seryjnie wyposażone w klimatyzację i opcjonalnie w filtr kategorii 3. Komponenty klimatyzacji zamontowano w podwójnie izolowanej podłodze kabiny, co pozwala na optymalny rozdział strumienia powietrza i wyraźnie redukuje hałas powodowany przez nadmuch. Ze względu na to, że żadne komponenty nie są montowane w dachu, operator korzysta z dodatkowej przestrzeni. Obok sterowania ręcznego dostępna jest również klimatyzacja z pełną automatyką.

Przejrzysta i przemyślana.

Naciskiem na niewielki pedał u dołu kolumny kierownicy podnosi się całą kolumnę kierownicy. Tworzy się dużo miejsca do wygodnego wsiadania i wysiadania, a podczas jazdy kierownica znajduje się w optymalnej pozycji. Położenie kierownicy można ustawić niezależnie w dwóch płaszczyznach.

Tablica przyrządów zawsze jest optymalnie widoczna, gdyż znajduje się w kolumnie kierownicy i przestawia się wraz z nią.

Oświetlone wnętrze.

Czy w dzień, czy w nocy – po włączeniu świateł mijania oświetlone są wszystkie elementy obsługowe. Podświetlone są też symbole na wszystkich włącznikach, tak aby w każdym momencie zapewnić bezpieczną pracę. Jasność ekranu CEBIS automatycznie dopasowuje się do otoczenia. Wyeliminowano efekt oślepienia wewnątrz kabiny. W CEBIS można również wybrać ciemniejszy zestaw kolorów. Zapewnia on łagodniejszy kontrast i jest mniej męczący dla oczu, zwłaszcza podczas prac w ciemności.

Amortyzacja chroni kierowcę i maszynę.

Pełna, czteropunktowa amortyzacja.

Kabina jest odizolowana od podwozia przez cztery punkty amortyzacji. Wstrząsy i wahania nie docierają do operatora. Drążki podłużne i poprzeczne wzajemnie łączą punkty amortyzacji i nadają kabinie stabilność na zakrętach. Cały system resorowania pracuje w pełni bezobsługowo.

Przewietrzany i ciepły: fotel Premium.

Z oferty obejmującej pięć foteli marki Sears i Grammer można wybrać też wentylowaną wersję Premium.

 • Aktywnie wentylowany fotel zapewnia doskonałe samopoczucie przy każdej pogodzie
 • Automatyczne ustawienie amortyzacji do masy ciała kierowcy

Amortyzacja osi PROACTIV – 
pełny komfort automatyki.

Dostosowanie do obciążenia ciągnika, automatyczna, środkowa pozycja amortyzacji. Wyrównanie zmian obciążenia przy hamowaniu i manewrach nawrotów. Równoległoboczne zawieszenie osi oraz 90-milimetrowy skok amortyzacji zapewniają najlepsze właściwości jezdne.

Amortyzacja wstrząsów.

Ciężkie maszyny robocze montowane z przodu i z tyłu obciążają zarówno ciągnik, jak i operatora. Do wyrównania skokowych obciążeń podczas jazdy w transporcie i na nawrotach z podniesioną maszyną, przedni oraz tylny podnośnik wyposażono w amortyzację wstrząsów.

 
Do pobrania